Як вибрати душову систему?
Під час ремонту ванної кімнати важливо ретельно продумати розташування сантехнічних приладів і придбати відповідні вироби. Незалежно від того, чи обрали ви встановити повноцінну ванну або компактну душову кабіну, вам точно знадобиться придбати душову систему. Пропонуємо детально розглянути їх різновиди, можливі комплектації, особливості і набір функцій, щоб прийняти вірне рішення.
Як влаштовані душові системи?
Як правило, душова система складається з трьох елементів: верхнього душу, ручного душа і змішувача. Верхній душ – це велика за розміром лійка, яка монтується до стелі або душової штанги. Вона оснащується особливим режимом подачі води – Rain. Перебуваючи під таким струменем, можна відчути себе ніби під цим теплим дощем. Більш досконалі моделі також обладнані режимом Cascade. В даному випадку вода стікає як водоспад. Такі процедури дуже приємні, вони повністю розслаблюють тіло. При виборі верхнього душу важливо звернути увагу на його діаметр. Безумовно, великі за розміром моделі виглядають дуже ефектно і стильно, проте не кожна душова кабіна здатна витримати подібний обсяг набирающейся води. Якщо площа піддона невелика, зливна система не може впоратися з такими обсягами. В результаті, в піддоні або підлозі буде накопичуватися вода, в якій доведеться стояти; Ручний душ – класична лійка невеликих розмірів зі шлангом. З її допомогою зручно проводити водні процедури, так як вона змінює своє положення під керівництвом ваших рухів. Такі лійки обов'язково потрібні для ванн, адже верхній душ там часто не встановлюється. Але і для душових куточків вона стане в нагоді, адже під стікає зверху водою буде дискомфортно промивати волосся від шампуню. Якщо ви купуєте комплект з обома варіантами лійок, ручний душ краще підбирати невеликого розміру; Змішувач – всім відомий сантехнічний прилад, завдяки якому можна регулювати напір і температуру води.
Як вибрати душову систему?
Існує кілька типів душових систем, відмінних по конструкції. Щоб прийняти рішення, потрібно розглянути кілька деталей: Термостат або стандартний змішувач. Термостатичні змішувачі вважаються найсучаснішими. Їх особливість полягає у здатності підтримувати однакову температуру на протязі всього купання. Вона не зміниться від перепадів тиску в системі водопостачання. Також нічого не відбудеться, якщо в будинку одночасно буде відкрито кілька потоків води (наприклад, хто буде мити посуд, поки ви приймаєте душ). Додатково термостати оснащуються обмежувачем температури, який захищає від опіків. Стандартні змішувачі – більш прості у використанні, адже управління ними здійснюється за допомогою єдиного важеля. Вони виграють за більш доступною вартістю і відмінно підходять для приміщень з постійно низьким рівнем тиску в системі; Вилив. Цей елемент буде потрібно тільки у випадку встановлення душової системи у ванній. Вилив дозволяє переключити потік води для того, щоб набрати повну ванну для розслаблюючих процедур. Існує безліч комплектів, у яких є вилив, тому вам не доведеться робити вибір на шкоду дизайну. Щоб вибрати душову стійку, необхідно орієнтуватися на висоту приміщення і зростання людей, які будуть її використовувати. Всі функціональні елементи повинні розміщуватися на комфортній висоті. Також варто звернути увагу на додаткові опції: деякі стійки оснащуються поличками, куди можна поставити засоби особистої гігієни.
Яка душова система краще?
Види душових систем розрізняються не тільки за зовнішнім виглядом і комплектації, але і за матеріалами, з яких вони виготовляються: Пластикові вироби – це бюджетний варіант. Їх перевагою є мала вага, тобто при падінні лійки ймовірність пошкодити поверхню ванни або душової кабіни мінімальна. Також вони надають велику різноманітність дизайнерських рішень; Другий варіант – сталь з антикорозійним покриттям. Цей матеріал досить міцний і довговічний, ціна і якість повністю відповідають один одному. Але тут важливо вибрати перевірений бренд: якщо покриття незабаром зітреться, сантехніка втратить первозданний вигляд; Найбільш якісні душові системи виготовляються з нержавіючої сталі і латуні. Вони служать понад 15 років, зберігаючи свій первісний колір і характеристики, але коштують досить дорого. Також до недоліків можна віднести велику вагу; Матеріалом для виробництва шлангів служить метал, пластик або лита гума. Щоб уникнути заломів і перегинів, більшість торгових марок створюють багатошарові конструкції. Додаткові функції душових систем Додатково душові системи можуть оснащуватися: цифровим дисплеєм, що відображає температуру. Також він дозволяє управляти гідромасажем і аудіосистемою, якщо вони є; верхнім душем з підсвічуванням; ручний лійкою з декількома режимами подачі води; опцією економії водних ресурсів.
Види монтажу душових систем
Установка душових систем здійснюється двома способами. Розглянемо їх особливості в порівняльній таблиці:
Тип установки | Переваги |
Вбудований монтаж | Комунікаційні елементи приховані за стіною, звільняючи простір Візуально «полегшує» інтер'єр Підходить для випадків, коли ремонт робиться з нуля – не потрібно руйнувати облицювальну плитку. |
Зовнішній монтаж | Функціональні деталі кріпляться до стійки Кілька варіантів розміщення стійки: на стіні (вертикально або горизонтально), на підлозі Для малогабаритних приміщень можлива кутова установка. А процес монтажу більш дешевий і легкий. |