Продавець Інтернет-магазин SANREMO-САНТЕХНІКА, ОПАЛЕННЯ І ВОДОПОСТАЧАННЯ. розвиває свій бізнес на Prom.ua 5 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
851 відгук
promo_banner

Наразі компанія не може швидко обробляти заявки клієнтів. Замовлення та повідомлення для компанії, що надіслані с 05.11.2024 по 10.11.2024, будуть оброблені пізніше. З 11.11.2024 компанія продовжить роботу у звичайному режимі.

Інтернет-магазин SANREMO
+380 (66) 529-21-77
+380 (96) 027-29-28

Як вибрати газовий котел для опалення приватного будинку або дачі?

Як вибрати газовий котел для опалення приватного будинку або дачі?

Сучасний ринок газового обладнання надає покупцям найширший вибір різних марок і типів котлів. Від вибору газового котла залежить, наскільки ефективно буде функціонувати опалювальна система. Тому, перш ніж вибрати газовий котел опалення для приватного будинку або дачі, слід вивчити, які різновиди котлів бувають, чим вони відрізняються і якими перевагами володіють.

Отже, котли розрізняються:

За кількістю контурів:
  • Одноконтурний котел, якщо його використовувати без додаткового обладнання, нагріває воду тільки в опалювальній системі. Щоб використовувати такий котел для гарячого водопостачання, до нього необхідно додатково придбати бойлер непрямого нагріву.

  • Двоконтурні котли можуть використовуватися і для опалення, і для гарячого водопостачання (ГВП) одночасно. У них вбудовуються або проточні водонагрівачі, або ємнісні. Необхідно враховувати, що для безперебійного надходження ГВП на одного споживача буде потрібно потік води від 9 до 11 літрів на хвилину. Для двох споживачів, які використовують гарячу воду одночасним чином, буде потрібно від 12 до 14 літрів в хвилину. Для трьох споживачів і вище натиск буде потрібно близько 15 літрів на хвилину.
По потужності:

Для того, щоб зрозуміти який потужності необхідний котел, потрібно знати, що в середньому 1 кВт потужності здатний опалювати 10 м2 приміщення. Тобто, котла потужністю, скажімо, 14 кВт, вистачить щоб обігрівати будинок площею 140 м2.

За типом камери згоряння:
 
  • Відкрита камера згоряння (природна система димовидалення): повітря, необхідний для горіння і роботи котла з відкритою камерою згоряння, забирається безпосередньо з приміщення, в якому встановлений такий котел. Відпрацьовані гази й продукти горіння виводяться завдяки природній тязі через отвір димоходу, наявність якого, в даному випадку, є обов'язковим. Якщо Ви вибираєте котел з такою камерою згоряння, краще заздалегідь подбати про встановлення його в готельному приміщенні котельні. Серед котлів з природною системою димовидалення найчастіше зустрічаються енергонезалежні моделі (не вимагають підключення до електрики).
  • Закрита камера згорання (примусова система димовидалення): котли з такою камерою згоряння зазвичай називають турбованими. Для горіння такі котли примусово забирають повітря з вулиці, використовуючи вентилятор. При установці такого котла використовують коаксіальний димар, який являє собою конструкцію типу «труба в трубі». Свіже повітря надходить через зовнішню трубу димоходу, а викид відпрацьованих газів здійснюється через внутрішню трубу. Залежать від наявності джерела енергії.

Необхідно відзначити, що сучасні газові котли найчастіше є енергозалежними оскільки оснащені електронними елементами управління.

За типом монтажу:
  • Настінні газові котли мають більш легку конструкцію, відрізняються легкістю монтажу і компактністю.
  • Підлогові газові котли мають велику масу і великі габарити, порівняно з настінними.
За типом розпалювання:
  • Котли з електронним розпалом – включаються автоматично при запуску системи.
  • Котли з п'єзорозпалом – розпал відбувається по натисненню кнопки.
  • Котли з прямим розпалюванням – використовуються камінні сірники.
За матеріалом теплообмінника:
  • Сталевий теплообмінник – не боїться ударів і має порівняно легку масу, використовується в котлах класу «економ», оскільки може бути підданий корозії.
  • Теплообмінник з нержавіючої сталі – широко застосовуються в настінних пристроях.
  • Чавунний теплообмінник – найнадійніший матеріал, термін служби-близько 50 років, але при цьому чутливий до різких перепадів температур, найчастіше монтується в підлогових котлах.

Додаткові пристрої, необхідні для комфортного використання котла:

  • Автоматика безпеки, яка в разі несправності котла або витоку перекриє доступ газу в систему.
  • Термодатчик - дозволяє значно знизити витрату газу, оскільки дозволяє задати певну температуру на конкретний інтервал часу, наприклад, на один тиждень.
  • Система захисту від замерзання особливо корисна коли у хаті, з якої-небудь причини, тимчасово не проживають, і відсутня можливість своєчасно відреагувати на зупинку системи опалення.

Тепло в будинку — важлива складова комфорту і затишку, тому вибір газового котла (найвигіднішого на сьогоднішній день кошти опалення) вимагає грамотного і відповідального підходу. Зважте всі «за» і» проти", а вже потім приймайте рішення про покупку. Якщо все ж сумніви вас не залишають, зверніться до фахівців інтернет магазитна "SANREMO", які підберуть для вас оптимальний варіант.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner